Parkeerboa die honderden boetes zou hebben uitgeschreven betrapt op wildplassen tijdens werk

 

De scanauto met een parkeerboa erin van de gemeente Dordrecht is inmiddels een bekend fenomeen. In een reportage van RTV Dordrecht werd nog benadrukt hoe efficiënt het voertuig is: in korte tijd zouden er al ruim 11.000 parkeerboetes zijn uitgedeeld. De gemeente benadrukt daarbij steevast dat het niet om pesterij gaat, maar om handhaving. Alles strak geregeld, modern en doelgericht — althans, dat was het idee.

Afgelopen zaterdag kreeg dat keurige imago echter een opvallend deukje. De bestuurder van de scanauto werd namelijk gespot terwijl hij de auto parkeerde, een biertje neerzette en zich vervolgens ontpopte tot… wildplasser. Een opmerkelijk tafereel, zeker voor iemand die normaal gesproken met camera’s en kentekens bezig is om anderen op de regels te wijzen. Misschien toch een gemiste kans om meteen even een mobiel toilet aan de wagen te koppelen.

 

Parkeerboa gaat zelf de fout in

 

Of de parkeerboa in kwestie zichzelf ook een boete heeft uitgeschreven voor fout parkeren of wildplassen, is vooralsnog niet bekend. Evenmin is duidelijk of de gemeente Dordrecht overweegt om de scanauto in de toekomst uit te rusten met een alcoholslot. Eén ding is zeker: deze handhaver heeft in elk geval laten zien dat ook toezichthouders soms letterlijk hun boekje te buiten gaan.