De politiewagen met kenteken P-195-TD heeft de laatste tijd behoorlijk wat pech gehad. Deze week ging hij volledig in vlammen op tijdens de rellen in Den Haag, maar dit is niet de eerste keer dat hij bij een incident betrokken is. Al in februari was dezelfde auto bij een botsing betrokken op de Nijmeegsebaan in Heiliglandstichting. Destijds reden beide betrokken voertuigen forse schade op, maar niemand raakte ernstig gewond.
Er circuleren nu complottheorieën dat de wagen expres op die plek zou zijn neergezet omdat hij “al was afgeschreven” of omdat hij geen waarde meer had voor de politie. Mensen wijzen er echter op dat de auto ná de botsing is gerepareerd en opnieuw gekeurd door de APK, wat impliceert dat hij technisch in orde was voordat het vuurincident plaatsvond.
Complotdenkers los door politiewagen
Uiteindelijk is de auto total loss verklaard en zal hij niet meer opduiken in toekomstige incidenten. Hoewel sommige mensen denken dat er met opzet is gehandeld, lijken de recente feiten meer te wijzen op een opeenstapeling van ongelukjes dan op een bewuste planning. Voorlopig resteert het voertuig als symbool van “veel pech hebben,” voor velen reden om verbaasd te kijken naar wat er allemaal misging. Genoeg voer voor de completdenkers:
Op het #malieveld bij #elsfest is er een politie auto in vlammen opgegaan.
Let even op foto 1 en vooral het kenteken en de schade aan de bumper.
Foto 2 het ZÉLFDE kenteken 🤔.
Klik even op foto 3 en zoom even in zie daar de schade aan de bumper van foto 1 🤔🤔🤔.#elsrechts pic.twitter.com/Q18aIVxFsN
— Michel Ubeda (@UbedaMichel) September 21, 2025
Wel toevallig dat de politie auto die pas in Berg en Dal een ongeluk had, gisteren in de brand stond bij t Malieveld. Check kenteken 🤷🏻♂️ pic.twitter.com/XbDzUo1C7Z
— zico719 (@zico719_) September 21, 2025
Eerst in elkaar gereden tijdens een aanrijding, nu weer in brand gestoken door (??????)
Let op het kenteken. #elsfeest #malieveld#ToevalBestaatNiet pic.twitter.com/EYvVg89ah3— Jurgen Gee (@JurgenGee) September 20, 2025
Waarom staat er een politieauto zonder kenteken langs de kant van het Malieveld? pic.twitter.com/h4EakCIYli
— Evert Jan Luchies 📷👀 (@afeye) September 21, 2025
Nederland is wel een treurig landje geworden als het klopt dat de geplande wreedzame bijeenkomst van bezorgde Nederlanders op het Malieveld bewust heeft moeten escaleren om “rechts” te framen.
Zie berichten van Antifa (Antifascisten=extreem links) Zie het kenteken van de… pic.twitter.com/7ARcZet2ss— Patricia🇳🇱 in Dubai (@post_patricia) September 20, 2025