Het gezicht van de 23-jarige stierenvechter wiens gezicht eraf gerukt werd door een stier!

Stierenvechten is in veel landen nog altijd een sport waar veel mensen aan meedoen. Stierenvechten is het bevechten van een mannelijk rund door een of meerdere stierenvechters. Dit is een traditie in sommige landen, waaronder Spanje, (Zuid-)Frankrijk, Portugal. Maar ook in sommige Latijns-Amerikaanse landen. In een beperkt aantal streken in enkele andere landen, zoals India en Japan, komen vergelijkbare praktijken voor.

Stierenvechters krijgen het recht toegekend een stier te doden tijdens een speciale ceremonie. Dit wordt de alternativa (verkiezing) genoemd. Een stierengevecht verloopt volgens een vast protocol. Meestal vinden de gevechten aan het eind van de middag of aan het begin van de avond plaats. Het doden van het dier moet plaatsvinden binnen twintig minuten. Hierbij moeten enkele fases worden doorlopen.

 

Het gezicht van de stierenvechter

 

Er is steeds meer ophef om deze gevechten en het aantal gevechten dat plaatsvind is dan ook enorm afgenomen. Toch vinden deze gevechten in veel dorpen nog altijd plaats waarbij de stier aan het eind altijd de dood vindt na een onwijs stressvolle dag. De stierenvechters komen er overigens ook niet altijd ongeschonden vanaf. Deze week zijn er beelden opgedoken van een man die in het gezicht werd gespiest door een hoorn in Mexico. De 23-jarige Roberto Pozos is door twee stieren te grazen genomen waarbij het vel van zijn gezicht los gescheurd werd.

Er zijn inmiddels meer beelden van de bizarre verwondingen die stierenvechter Roberto pas later doorhad. Op onderstaande beelden is Roberto met een verband om zijn gezicht te zien. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij alleen een flink litteken op zijn gezicht overhouden aan de verwondingen. Wel eentje welke hij zijn leven lang mee zal dragen op zijn gezicht: