Gistermiddag rond 15:35 heeft de politie van Amsterdam bekend gemaakt dat er rondom de Dam meerdere mensen zijn aangevallen door een man met een mes. Er zijn hierbij maar liefst 5 mensen gewond geraakt waarvan er twee ernstig aan toe zijn. Eén van de aanvallen gebeurde in de Sint Nicolaasstraat. De politie weet te melden dat er ook op andere locaties slachtoffers zijn gevallen door de man met zijn mes.
Voor zover bekend is gaat het om een 67-jarige vrouw en een 69-jarige man uit de Verenigde Staten, een 26-jarige man uit Polen, een 73-jarige Belgische vrouw en een 19-jarige vrouw uit Amsterdam. Of de slachtoffers in levensgevaar verkeren is nog onbekend, daar laat de politie vooralsnog niets over los. De Dam werd razendsnel afgezet voor publiek zodat er een traumahelikopter kon landen.
Messentrekker op de Dam overmeestert door jongeman!
Over het motief van de dader is vooralsnog niets bekend, het lijkt erop dat de dader willekeurig zijn slachtoffers heeft uitgekozen. Op internet gaan nu beelden rond van een man, die we gerust een held kunnen noemen, terwijl hij de messentrekker heeft overmeesterd in een drukke winkelstraat nabij de Dam. Niet veel later kwam de politie ter plaatsen om de man in te rekenen. Beelden hieronder, meer beelden onderaan: