SBS 6 heeft in het programma Nieuws van de Dag opvallende AI-beelden uitgezonden waarin politicus Rob Jetten figureert. In deze gemanipuleerde fragmenten wordt hij onder meer afgebeeld in een witte onderbroek, in intieme situaties en in verzonnen scènes met andere mannen. Dergelijke beelden circuleren al langer online en richten zich vaak op zijn seksuele geaardheid. De uitzending van deze compilatie heeft tot stevige kritiek geleid.
Columnist Nausicaa Marbe sprak in de uitzending haar afkeuring uit en noemde de beelden ontoelaatbaar. “Ik vind dit echt beschamend en ik zit me echt af te vragen: waarom zijn we nou in zo’n achterlijk gat beland dat mensen dit soort dingen gaan verzinnen over de premier, omdat hij homoseksueel is? Wat is dat nou?” zei ze. Ze voegde daaraan toe: “We hebben altijd de mol vol van dat we onze westerse waarden moeten beschermen, dat onze normen en waarden worden bedreigd door mensen die hier binnenkomen en daartegen zijn. En dan blijkt dat dus niet te accepteren is dat wij een premier hebben die een man is en daar ook nog aanhankelijk mee is.”
SBS 6 zendt bizarre beelden van Rob Jetten uit
Volgens Marbe ligt de nadruk in de kritiek op Jetten vooral op zijn geaardheid. Ze trok daarbij een vergelijking met voormalig premier Mark Rutte: “We hebben veertien jaar Rutte in het Torentje gehad. Dat is een celibatair, zo gedroeg hij zich. Niemand heeft beelden gezien van Rutte met een vrouw of man.” Journalist Wierd Duk merkte op dat Jetten zijn homoseksualiteit zichtbaar maakt, wat volgens hem vragen oproept. Marbe begrijpt die keuze juist: “Nou, omdat hij twee kwetsbaarheden wil laten zien. Aan de ene kant: ik ben homoseksueel en kennelijk moet het land eraan wennen. Ten tweede: ik ben homoseksueel en ik kan niet overal binnenkomen met mijn partner. Dat heeft hij op de kaart gezet en dat kunnen we bespreken.”
‘Homohaat zit dieper in onze samenleving dan we willen toegeven’, is vanavond de opinie van @nausicaamarbe. Op sociale media circuleren AI-video’s waarin premier Jetten het doelwit is van uitgesproken homohaat. ‘Het is beschamend.’ #nieuwsvandedag pic.twitter.com/YYL5q4Ckro
— Nieuws van de Dag (@Nieuwsvandedag_) April 10, 2026
