In 2016 nam Mart Hoogkamer succesvol deel aan Holland’s Got Talent. Hij bereikte de finale en werd tweede, waarbij hij een lied van Willy Alberti uitvoerde. Datzelfde jaar tekende hij een contract bij Sony Music. In september van hetzelfde jaar zongen Hoogkamer en Willeke Alberti samen een vernieuwde versie van Lachen, beetje huilen. Dit was een eerbetoon aan Alberti’s vader Willy, omdat dit het laatste nummer was dat Willeke en Willy samen hebben opgenomen.
Op 3 februari 2017 kwam zijn eerste solo-single uit; dit was het nummer In mijn droom (geschreven door Bram Koning en Hans Aalbers). Dat jaar was Hoogkamer ook te horen op het festival Dutch Valley. In het voorjaar van 2017 kwam Lekker leven uit, gevolgd door Als de zon even schijnt (3 oktober uitgebracht). Deze singles kregen veel aandacht van Nederlandse en Belgische radiozenders. 29 maart 2018 verscheen de single Zomaar verliefd. In 2018 deed hij mee aan het televisieprogramma Topper Gezocht!; ook hier eindigde hij als tweede. Door de finaleplaats trad Hoogkamer op tijdens de Halftime Show van Toppers in Concert.
Mart Hoogkamer heeft behoorlijke transformatie gehad!
In augustus 2020 ging Hoogkamer viraal met een cover van Unchained Melody. In de zomer van 2021 behaalde Hoogkamer zijn eerste nummer één-hit met het nummer Ik ga zwemmen; hij behaalde de eerste plek in zowel de Nederlandse Top 40 en de Nederlandse Single Top 100.
We zijn inmiddels honderden Bacardi Lemon’s verder en Mart staat nog steeds regelmatig op het podium. Sterker nog, Mart is een van de meest geboekte artiesten van ons landje. Fans stonden afgelopen weekend echter bij een podium te kijken waar een onherkenbare Mart stond te zingen. Mensen stellen dat Mart misschien eens aan de suikervrije Bacardi Lemon moet, en wellicht ook aan de 0.0!