Marco Borsato ontploft van woede tijdens zijn laatste woord in de rechtbank

Tijdens de hervatting van het proces tegen Marco Borsato in Utrecht kreeg de zanger donderdag het laatste woord. Hij wordt verdacht van seksueel grensoverschrijdend gedrag tegenover een minderjarige. Borsato was zichtbaar boos en geëmotioneerd tijdens zijn verklaring. Het Openbaar Ministerie heeft vijf maanden cel geëist tegen hem. Toch gebruikte hij zijn slotwoord om zich fel te verdedigen. “Aan uw rechtbank is maar een heel klein stukje van de hele waarheid verteld, dit is niét wie ik ben!” riep hij. Volgens hem kent de rechtbank slechts een deel van het verhaal. De uitspraak in de zaak volgt op 4 december, tenzij het OM verder onderzoek wil doen.

Borsato richtte zijn woede vooral op het Openbaar Ministerie. Volgens hem heeft het OM belangrijke ontlastende informatie bewust achtergehouden. Hij zei “bij toeval” foto’s en screenshots te hebben gevonden op de computer van de moeder van het vermeende slachtoffer. “Dan had ik niets gehad om mijn zaak te bepleiten,” verklaarde hij. De zanger sprak over honderden bestanden en drie ordners vol materiaal. Hij beschreef sommige beelden als “verschrikkelijk” en zei dat de inhoud “ingewikkeld en pijnlijk” is. Borsato vindt het “stuitend en jammer” dat het OM niet toestaat dat dit bewijsmateriaal wordt toegevoegd aan het dossier.

 

Marco Borsato woest in rechtbank

 

De zanger benadrukte dat hij volledig heeft meegewerkt aan het onderzoek. “Ik heb alle vragen beantwoord, hoe ongemakkelijk ook,” zei hij. “Ik heb me geen enkel moment beroepen op mijn zwijgrecht.” Volgens Borsato wil hij “elk blad omkeren om de waarheid boven water te krijgen.” Hij voelt zich tegengewerkt door de media en door justitie. Zijn toon wisselde tussen frustratie en verdriet, en hij moest meerdere keren pauzeren. Toch bleef hij benadrukken dat hij eerlijk wil blijven en open over alles wil spreken.

In zijn slotwoord uitte Borsato ook zijn woede over de media. Hij beschuldigde een journalist ervan samen met de aangeefster de aangifte te hebben voorbereid. “Kan het erger?” vroeg hij boos. Daarna riep hij: “Wel godverdomme, wat gebeurt hier nou eigenlijk? Hier is persvrijheid niet voor bedoeld.” Volgens hem is de berichtgeving oneerlijk en schadelijk. “Ik heb recht op een eerlijk proces!” zei hij nadrukkelijk. Na een korte pauze bedankte hij de onderzoeksrechter voor het toelaten van belangrijk bewijsmateriaal. Zo sloot hij zijn vurige en emotionele betoog af.

 

 

Dit bericht op Instagram bekijken

 

Een bericht gedeeld door Shownieuws (@shownieuws)