Donny Roelvink ligt onder vuur vanwege uitspraken die hij deed in de podcast Grensloos Gebabbel. In het gesprek ging het onder meer over relaties en de manier waarop hij zijn toekomstige huwelijk voor zich ziet. Donny zei dat hij er niet mee akkoord zou gaan als zijn vrouw een mannelijke personal trainer zou hebben. „Als je een man hebt en je man is ermee oké: be my guest. Maar in mijn ogen is dat dan niet echt een man”, aldus Donny. Ook sprak hij zich uit over bezoekers van de Pride in Amsterdam. Daarover zei hij kortweg: „Dat zijn gekken.” De uitspraken werden vervolgens breed besproken in onder meer De Oranjezomer en Shownieuws.
Vooral de combinatie van zijn uitspraken over vrouwen en homoseksualiteit zorgt voor kritiek. Donny is sinds zijn bekering tot de islam steeds uitgesprokener over zijn geloof en de waarden die daarbij voor hem horen. Dat hij als mannelijke personal trainer zelf vrouwen begeleidt, terwijl hij zegt dat zijn eigen toekomstige vrouw niet door een man getraind zou mogen worden, wordt door critici als een dubbele standaard gezien. Ook zijn kwalificatie van Pride-bezoekers als „gekken” roept vragen op, zeker omdat Donny tegelijkertijd verbonden is aan RTL Boulevard, een programma dat zich doorgaans presenteert als modern en inclusief. Mediakenner Tina Nijkamp vraagt zich daarom af hoe RTL hiermee omgaat.
Donny Roelvink krijgt harde kritiek na ‘vrouwonvriendelijke’ uitspraken: ‘Bridget wil niet meer naast hem staan’
RTL heeft inmiddels gereageerd, maar houdt de deur nadrukkelijk dicht. Een woordvoerder stelt dat Donny de uitspraken deed in een podcast die losstaat van RTL en dat het om „zijn persoonlijke opvattingen” gaat, die losstaan van zijn werkzaamheden voor RTL Boulevard. RTL zegt daarom niet inhoudelijk op de uitspraken in te gaan. Tina Nijkamp is daar bepaald niet van onder de indruk. „Eindelijk reactie RTL gekregen. Poeh. Typisch zo’n woordvoering-reactie. Veel woorden, niks zeggen.” Vervolgens richt ze haar aandacht op Donny’s vrouwelijke collega’s. „Nou, ben benieuwd wat Donny’s directe RTL Boulevard-collega’s Bridget Maasland, Vivienne van den Assem en Daphne Bunskoek van de uitspraken van Donny vinden.”
Of de rel daadwerkelijk gevolgen krijgt voor Donny bij RTL, is nog onduidelijk. Vooralsnog is er geen sprake van een aangekondigd ontslag of schorsing en RTL benadrukt juist dat zijn privéopvattingen losstaan van zijn werk als sportdeskundige. Tina denkt daar anders over en verwacht dat de kwestie mogelijk ongemakkelijk wordt zodra Donny weer naast zijn collega’s aan de desk verschijnt. „Ik kan me eigenlijk niet voorstellen dat zij (alle drie voorvechter van vrouwenrechten) voorlopig nog naast Donny gaan staan in studio”, schrijft ze. Ze speculeert zelfs dat bij een volgend fitnessitem „toevallig” Eddy Zoëy dienst zal hebben. Haar eigen ideale RTL-reactie zou volgens Tina zijn geweest: „Deze uitspraken passen inderdaad niet bij ons bedrijf, we gaan het gesprek met hem aan.”
