Het is een veelvoorkomend probleem op de Nederlandse snelwegen, de brake check. Een oververhitte chauffeur die zijn boosheid even duidelijk wil maken door vlak voor je te rijden om vervolgens op zijn rem te gaan. Wanneer je dit met 30 kilometer per uur doet, dan hebben de meeste personenauto’s nog wel genoeg tijd en ruimte om hierop te anticiperen. Op de snelweg is het soms een ander verhaal.
Natuurlijk moet je genoeg afstand houden van je voorganger tijdens het rijden. De 2 seconden-regel is er niet voor niets. Bumperkleven kan ook erg gevaarlijk zijn omdat je gewoonweg niet genoeg tijd hebt om te reageren op onverwachte manoeuvres van je voorganger. Zeker wanneer je in een vrachtwagen rijdt die zwaar beladen is, dan kan het gevaarlijk zijn. Een vrachtwagen chauffeur heeft wellicht dezelfde reactiesnelheid, een vrachtwagen die volgeladen is remt niet zo snel af als een personenauto.
Oververhit stoertje doet brake check bij vrachtwagen!
We zagen eerder al een video van een oververht mannetje die op de Nederlandse snelweg die een brake check doet bij een vrachtwagen. Deze man blijkt niet alleen geen geld uitgekeerd te krijgen voor zijn Alfa Romeo die total loss is. Hij zou ook nog zijn baan kwijt zijn, alle schade van zijn auto én de vrachtwagen moeten ophoesten én een boete te krijgen. Oja, hij is ook nog eens zijn rijbewijs kwijt. Zo zie je maar wat een gevolgen zo’n moment kan hebben.
Deze gast komt uit Duitsland en voert precies dezelfde onnozele actie uit. Danwel niet op de snelweg, de schade aan zijn auto is er niet minder om. We vermoeden dat deze vrachtwagen nog een stuk zwaarder beladen is, zijn auto en hijzelf worden namelijk nog even meegesleurd. En dan ook nog boos worden op de vrachtwagenchauffeur. Laten we hopen dat hij dezelfde gevolgen zal ondervinden als deze vent!