Kopen Zonder Kijken is een ontzettende hit op de Nederlandse televisie. In het programma geven stellen de zoektocht en aankoop van hun nieuwe woning uit handen. De deelnemers geven Martijn Krabbé en zijn team, makelaar en taxateur Alex van Keulen, interieurstyliste Roos Reedijk en bouwdeskundige Bob Sikkes, toestemming om een huis voor hen te zoeken, kopen en verbouwen. De deelnemers zien het huis pas voor het eerst nadat de koopovereenkomst getekend is.
Vrijwel altijd horen we de stelletjes zeggen dat er absoluut geen verkoopbord in de tuin komt te staan. Vaak zijn het stellen die uit nood moesten verhuizen, bijvoorbeeld omdat ze kinderen hebben gekregen of omdat er kinderen op komst zijn. En wonen in een flatje van 50 vierkante meter met twee kinderen kan nu eenmaal erg vol worden. Er moeten vaak concessies gedaan worden omdat het budget het tegenwoordig vaak niet meer toelaat om in hun favoriete wijk, dorp of stad te kunnen blijven wonen.
Bijna 2 ton winst
Jaap en jessica zijn in 2020 verhuisd van Den Haag naar Leidschendam en ook dit stel stelde nooit meer te willen verhuizen. Echter weet je nooit wat de toekomst brengt. We zijn inmiddels 5 jaartjes verder en er zijn twee kinderen bij gekomen. Het stel heeft het huis dus in de verkoop gezet en er is zelfs al een nieuwe woning. Nu willen we natuurlijk weten wat het huis in eerste instantie mét verbouwing kostte. Dat was 350.000 euro. Het huis op de Graaf Ottolaan 25 in Leidschendam staat nu te koop voor 525.000 euro, bijna 2 ton duurder dus in nog geen 5 jaar. Wellicht dus 2 ton wanneer er overgeboden wordt. De vermoedens zijn dat dit stel de volgende is met een verkoopbord: