Een verloren wedstrijd analyseren is voor een voetbaltrainer al geen pretje. Je moet uitleggen waarom je tactiek niet werkte, waar het misging en waarom de tegenstander er met de punten vandoor ging. Maar deze coach kreeg na het laatste fluitsignaal nog een extra uitdaging voorgeschoteld. En die had weinig met voetbal te maken.
Voor de camera stond namelijk een bijzonder aantrekkelijke verslaggeefster met een opvallend diep decolleté. Terwijl zij hem de ene lastige vraag na de andere stelde, probeerde de trainer zijn gezicht strak in de plooi te houden. Makkelijker gezegd dan gedaan, want zijn blik leek af en toe een eigen wedstrijdplan te volgen.
Interviewster heeft nogal diep decolleté, coach vecht voor zijn leven om niet te kijken
De coach deed zichtbaar zijn best om netjes oogcontact te houden en zich te concentreren op de wedstrijdanalyse. Toch leek hij af en toe een stevig beroep te moeten doen op al zijn zelfbeheersing. Waar hij normaal gesproken zijn spelers instrueert om de bal goed in de gaten te houden, gold nu vooral het tegenovergestelde advies: ogen op de interviewer, maar dan wel op de juiste hoogte!
Of de trainer na afloop vooral baalde van het resultaat of van zijn eigen concentratieproblemen, blijft de vraag. Eén ding is zeker: dit interview was minstens zo pittig als de wedstrijd zelf. En mocht hij zijn spelers nog een keer toespreken over focus en discipline, dan weet hij inmiddels uit eigen ervaring hoe lastig dat soms kan zijn!
Via Skoften
