Politie beukt fatbiker van de weg tijdens achtervolging door woonwijk


 

Op Dumpert gaat een opvallende video rond van een politieachtervolging in een woonwijk. Op de beelden is te zien hoe een undercover politieauto met zwaailichten achter een fatbiker aan zit. De bestuurder kan in een woonwijk natuurlijk via de smalle straten en bochten ontkomen, in de wetenschap dat een auto in een woonwijk veel minder wendbaar is dan een fatbike.

Toch weet de politie de achterstand snel goed te maken. Op een recht stuk haalt de politieauto de fatbiker in, waarna de bestuurder van de politiewagen de fatbike de pas afsnijdt. De fatbiker kan een botsing niet meer voorkomen, klapt tegen de zijkant van de politieauto en komt hard ten val. Wat er vervolgens met de bestuurder gebeurt, is in de video niet volledig te zien.

 

Fatbiker op de vlucht, maar niet voor lang

 

Onder de beelden reageren veel kijkers positief op het optreden van de agenten. Volgens hen is het goed dat de politie daadkrachtig ingrijpt wanneer iemand probeert te vluchten. In de reacties klinkt regelmatig dat dit soort achtervolgingen vaker op deze manier zouden moeten eindigen. Een veel gedeelde reactie luidt: “Wie niet luisteren wil, moet voelen.”

Tegelijkertijd is op basis van de video alleen niet vast te stellen wat de aanleiding van de achtervolging was of waarom de persoon op de fatbike op de vlucht sloeg. Ook is niet bekend of de gebruikte aanhoudingstechniek onderdeel was van de politieprocedures of welke verwondingen de bestuurder heeft opgelopen. De beelden zorgen desondanks voor veel discussie en worden massaal bekeken en gedeeld op sociale media.