Pro-Palestina demonstranten belagen en slaan PowNed-medewerker op kaak

 

Bij een pro-Palestina demonstratie op Utrecht Centraal is het zaterdag flink uit de hand gelopen. Demonstranten bezetten delen van het station en blokkeerden tijdelijk de doorgang, terwijl de sfeer richting aanwezige media steeds grimmiger werd. Een cameraploeg van [PowNed](https://www.powned.tv?utm_source=chatgpt.com) werd daarbij belaagd door actievoerders. Volgens beelden en verklaringen van de omroep kreeg de verslaggever een fles water over zich heen en werd de cameraman buiten hard op zijn kaak geslagen. Ook een aanwezige beveiliger zou zijn aangevallen.

De beelden zorgen online voor veel woede en discussie. Op sociale media wijzen veel mensen op de ironie van een demonstratie die zegt op te komen voor vrede, maar waarbij journalisten en cameramensen worden mishandeld. Vanuit journalistieke organisaties klinkt eveneens kritiek. De Nederlandse Vereniging van Journalisten waarschuwde eerder al dat verslaggevers steeds vaker doelwit worden tijdens demonstraties en rellen.

 

Pro-Palestina demonstrant slaat PowNed-medewerker

 

De demonstratie maakte deel uit van een reeks pro-Palestina-acties in Utrecht en andere Nederlandse steden. Actiegroepen voeren al maanden actie tegen het Israëlische optreden in Gaza, waarbij regelmatig stations, universiteiten en wegen worden geblokkeerd. Rond Utrecht Centraal waren de spanningen de afgelopen dagen al opgelopen door aangekondigde blokkades en protestmarsen.