Els Rechts werd bij een deel van Nederland vooral bekend door haar uitgesproken politieke standpunten. Ze profileerde zich nadrukkelijk als aanhanger van de PVV en liet zich fel uit over massa-immigratie en het asielbeleid. In haar uitingen richtte ze zich vooral op criminaliteit waarbij verdachten een buitenlandse achtergrond hadden, iets wat haar bij gelijkgestemden veel bijval opleverde. Voor haar achterban verwoordde ze wat “anderen niet durfden te zeggen”, terwijl critici haar juist beschuldigden van polarisatie en het generaliseren van complete bevolkingsgroepen. Hoe dan ook: ze wist de aandacht te trekken en riep zelden een neutrale reactie op.
Juist daarom viel haar plotselinge verdwijning extra op. Waar Els voorheen zeer actief was met berichten, reacties en discussies, werd het ineens volledig stil. Geen toelichting, geen afscheid en geen nieuwe posts. Onder volgers leidde dat tot speculatie: is ze bewust gestopt, monddood gemaakt, of heeft ze zelf gekozen voor rust buiten de schijnwerpers? Tegenstanders haalden er hun schouders over op, maar binnen haar eigen kring werd haar afwezigheid duidelijk gevoeld. Haar stem — geliefd of verguisd — is voorlopig uit het debat verdwenen.
Els Rechts is verliefd!
Waarom Els plotseling stil viel is onbekend, wel weten we dat ze op Tinder gespot werd. En de liefde op Tinder lijkt ze nu eindelijk te hebben gevonden. Het opvallende echter, het blijkt om een Turkse man te gaan. Een vriendin van Els (niet zo’n goede vriendin blijkbaar) heeft foto’s van Els en haar nieuwe vriend naar Roddelpraat gestuurd. Ook heeft die vriendin screenshots van een gesprek met Els over haar nieuwe vriend gestuurd. En Els blijkt net zo verrast door de afkomst van haar nieuwe vriendje:
