Beelden: Marathonloper in Ter Apel betrapt en grijpt 2 vluchtende autodieven in de kraag op klaarlichte dag

 

In Ter Apel, waar het centrale aanmeldcentrum voor asielzoekers in Nederland is gevestigd, heerst al maanden onrust door de aanhoudende drukte en overbezetting. Het opvangcentrum kampt met een tekort aan slaapplaatsen, waardoor mensen soms buiten of in noodvoorzieningen moeten overnachten. Bewoners en lokale bestuurders uiten hun zorgen over de leefbaarheid in het dorp, terwijl hulporganisaties en het COA blijven waarschuwen voor de onhoudbare situatie. De regering belooft oplossingen, maar volgens critici blijft structurele actie uit — waardoor de spanningen tussen politiek, omwonenden en opvanginstellingen alleen maar verder oplopen.

Inmiddels zijn er meerdere ‘burgerbewegingen’ die de grenzen controleren en in de avond en nacht de wacht houden. Volgens meerdere bewoners zouden er namelijk steeds vaker criminele activiteiten plaatsvinden in het dorp. Denk aan vernielingen, diefstallen maar ook vormen van overlast. Op social media verschjinen dan ook met enige regelmaat beelden van burgerarrestaties in het dorp. Ook hier, een aanhouding van 2 mannen die op klaarlichte dag bezig waren met een autodiefstal.

 

Marathonloper zet de achtervolging in in Ter Apel

 

Op social media wordt het volgende bericht geplaatst: “09 september 2025 19.24 uur. Hebben deze parels in een auto ingebroken terwijl deze op de oprit stond.
Op dat moment was alleen een minderjarige meid tuis. Gelukkig kwam de buurman net langsrijden, en zag deze parels in de auto. Waarop hij actie ondernam, daarbij riep hij de hoofdbewoner die net de hoek om kwam lopen. Wat uiteindelijk een sprint werd. Daarop volgden de buren (mannen) erachteraan.

De bewoner omschrijft de aanhouding: “1ste parel was direct in kraag gevat, en andere nam de beentjes. Waar deze parels geen rekening mee hadden gehouden, dat de 2 buurtjes marathon lopers zijn. Uiteindelijk is de 2de ook in de kraag gegrepen. Zo zie je maar dat zelfs op klaarlichte dag, ze niets uitmaakt. Voor de buurtjes die elkaar te hulp schoten mijn complimenten.”