Lale Gül ligt behoorlijk onder vuur online vanwege haar kledingkeuze tijdens de uitzending van Nieuws van de Dag op vrijdagavond waar werd stilgestaan bij de dood van de 17-jarige Lisa. Lale stelt: “Nog een statement vandaag, ik blijf bezig. Ik lees vaak, vaker dan bij andere vrouwen op tv, dat mijn kleding ‘ongepast’ is, afleidt, te bloot is en sommigen doen zelfs openlijk en zonder enige schroom aan slutshaming. Het valt mij op dat het bij mij veel meer irriteert wat ik aan heb, dan bij andere vrouwen. En dit terwijl ik in mijn ogen toch best netjes gekleed ben altijd. Ik loop niet rond in mijn blote kont.”
Lale vervolgt: “Neem nou mijn outfit van gisteren, zoals u ziet hieronder. Helemaal niets mis mee. Bovendien had ik na de uitzending van Nvdd een etentje van RTL en kon ik tussendoor niet naar huis om me om te kleden. Maar zelfs als dat niet zo was: waarom zou ik in godsnaam geen blote schouder mogen hebben, en waarom wordt dit door half Twitter gezien als dat ik respectloos ben? Of dat ik oppervlakkig of arrogant ben?”
Lale Gül plaatst statement omtrent kledingkeuze
Lale zegt dat zij wel kritiek krijgt en Helene Hendriks niet omdat ze blond en wit is: “Wat me ook opvalt: Helene Hendriks heeft vaak genoeg precies dit soort kleding aan. Maar bij haar irriteert niemand zich eraan. Dat komt ook omdat zij blond en wit is, en ik niet. Velen willen dat niet horen, maar dit blijkt gewoon uit onderzoek: hoe donkerder een vrouw is, hoe meer ze mensen irriteert met alles wat ze doet in de media. Advertenties hebben vele malen meer succes met blonde, witte vrouwen. Het is de ongemakkelijke waarheid.
Lale sluit af: “Ik ben geen slet, hoer of aandachtszoeker. Ik ben niet respectloos. Ik kleed me gewoon normaal. Jouw irritatie ligt aan jouw seksisme en afkeer van donkere vrouwen. Deal with it. Ik heb me niet bevrijd van de islamitische sluier om in jouw calvinistische keurslijf te passen.” Het statement van Lale:
Nog een statement vandaag, ik blijf bezig 😃
Ik lees vaak, vaker dan bij andere vrouwen op tv, dat mijn kleding ‘ongepast’ is, afleidt, te bloot is en sommigen doen zelfs openlijk en zonder enige schroom aan slutshaming. Het valt mij op dat het bij mij veel meer irriteert wat ik… pic.twitter.com/QQKGnIMuX3
— Lale Gül (@lale_gul89) August 23, 2025